Haber

ABD’deki silahlı saldırıda yaralananların sayısı 21’e çıktı

Yetkililer, kutlama için kent meydanında toplanan on binlerce kişinin dağılması ve bir kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan baskında, daha önce 10 olarak açıklanan yaralı sayısının 21’e çıktığını duyurdu.

İtfaiye Şefi Ross Grundyson düzenlediği basın toplantısında söz konusu olayla ilgili şunları söyledi: 22 kişi kurşunla yaralandı, 1’inin hayatını kaybettiğini, yaralı 21 kişiden 8’inin hayati tehlikesinin bulunmadığı, 7’sinin ağır, 6’sının da hafif yaralandığını belirtti.

Sağlık yetkilileri, olayda hastaneye kaldırılan 11 çocuktan 9’unun kurşunla yaralandığı bilgisini paylaştı.

Ayrıca Emniyet Müdürü Stacey Graves basın toplantısında ulusal habere konu olan baskınla ilgisi olduğu düşünülen üç kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Saldırının 800’den fazla kolluk kuvvetinin görev yaptığı bir yerde gerçekleştirildiğine dikkat çeken Graves, sosyal medyada paylaşılan videoda ise kaçan silahlı saldırganın 2 kişi tarafından yakalanarak emniyete teslim edildiği görüldü. polis.

konu hakkında bilgi verildi ABD Lideri Joe Biden, ” Silahlı saldırıyla ilgili daha fazla bilgi almaya çalışıyorlar.” belirtti.

Kansas City saldırısı

Dün öğleden sonra Kansas City’de, Final karşılaşmasıolarak da bilinen Amerikan futbol şampiyonası kutlaması sırasında silahlı saldırı düzenlendi.

Polis, ilk belirlemelere göre baskında bir kişinin öldüğünü, en az 10 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Silah seslerinin duyulması üzerine kutlamaya katılanların panik içinde alandan kaçtığı görüldü, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Polis, saldırıyı gerçekleştirdiği düşünülen 2 silahlı şüpheliyi gözaltına alarak soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu