Haber

Ahmet Akın kimdir?

Ahmet Akın, 1973 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğdu. 25-26 ve 27.Dönem Balıkesir Milletvekili seçildi. 25. ve 26. Dönemlerde Dışişleri Şurası, 26. Dönemde Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) üyelik yaptı.

29.01.2016 – 10.08.2020 tarihleri ​​arasında Güç Politikalarından Sorumlu Genel Lider Başdanışmanı olarak görev yaptı. 27. Devir Sanayi, Ticaret, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği yaptı.

CHP 37. Olağan Kongresinde Parti Meclisi Üyeliğine seçildi ve MYK’da Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına atandı.

İngiltere’de Bahçeşehir Üniversitesi’nde Dil ve İktisat ve siyaset okudu. Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Başta İspanya olmak üzere farklı ülkelerde ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Üretimi’ konulu birçok eğitim ve seminere katıldı. Güç alanında faaliyet gösteren özel bölüm kuruluşlarında Genel Müdür, uluslararası alanda faaliyet gösteren Holdinglerde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını sona erdirecek, çevreye duyarlı ve daha ekonomik elektrik üretim projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Akıcı bir şekilde İngilizce ve İspanyolca dillerini bilmektedir.

Seçimler öncesinde adı Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı olarak değiştirilen Ahmet Akın, son olarak MYK’da Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.

esmehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu