Haber

Anadolu Sportif Yetenek Akademisi Spor Kulübü Aydın’da kuruldu

Bilardo tutkunlarının tek çatı altında toplanacağı Anadolu Sportif Yetenek Akademisi (ASYA) Spor Kulübü Aydın’da kuruldu. Ersen Yazıcı’nın kurucu başkanlığını yaptığı ASYA Spor Kulübü’nün bilardo, köprü, trap ve benzeri farklı spor dallarında hizmet vereceği belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Eylül ayında kuruluş süreci tamamlanan ASYA Spor Kulübü’nün tanıtım toplantısı Aydın Polisevi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Kulüp Başkanı Prof. Ersen Yazıcı, Kurucu Üyeler Coşkun Ganim, Mehmet Tevfik Okka, Bülent Çağlayan, Halil Yılmaz, Oğuz Toprak ve Hüseyin Karacan ile bilardo tutkunu toplam 29 katılımcı katıldı. ASYA Spor Kulübü’nü kurma fikrinden gelinen noktaya kadar geçen süreç hakkında açıklamalarda bulunan Kurucu Lider Ersen Yazıcı, Aydın’da bilardo hizmeti veren ilk kulüp olduklarını açıkladı.

Tanıtım toplantısında konuşan Lider Yazıcı, kulüp olarak Aydın ve Ege Bölgesi’nde, genel olarak ülke genelinde; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile spor federasyonlarının bilardo başta olmak üzere farklı spor dallarında düzenlediği veya izin verdiği etkinliklere, spor müsabakalarına ve yarışmalara katılmayı hedeflediklerini söyledi. Kulübün renklerinin “Siyah ve Turkuaz” olarak belirlendiğini ve kulübe bağlı bilardo spor branşının kurulduğunu belirten Yazıcı, “Kulüp olarak 3 Bant Inter Club Birinciliği’ne katılacağız. Türkiye Bilardo Federasyonu’nun aralık ayında düzenleyeceği Lig Yükselme Maçları’nı kulüp bünyesinde köprü, trap vb. kurmayı planlıyoruz.” “Farklı spor branşlarında düzenlenecek spor etkinliklerine katılmayı planlıyoruz. Spor etkinliklerinin yanı sıra bölgesel ve ulusal ölçekte genç yetenekleri keşfederek onları spora yönlendirmeyi ve spor aracılığıyla bağımlılıkla mücadele etmeyi hedefliyoruz” dedi. . – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu