Yaşam

Anaokulunun ismine çocuklar karar verecek

Bayraklı’da çocuklara ve gençlere yönelik projeleriyle örnek teşkil eden Bayraklı Belediyesi’nin kurduğu çocuk meclisi, Dünya Çocuk ve Gençlik Şehri vizyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda meclisin 4 yaş gurubu olan Ayda Bebek Anaokulu öğrencileri bir araya gelerek Postacılar’da açılacak üçüncü anaokulunun adını ve branş dışı derslere girme iddialarını görüştü. sınıflar. Önder Serdar Sandal, “Geleceği şekillendirecek parlak, demokratik ve katılımcı bireyler yetiştiriyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin çok istediği Bayraklı’yı hep birlikte kuracağız” dedi.

2 GÜNDEM UNSURLARI TARTIŞILDI

‘Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti’ vizyonu doğrultusunda 4 yaş grubu Çocuk Meclisi, örnek projeleriyle fark yaratan Bayraklı Belediyesi’nde bir araya geldi. Ayda Bebek Anaokulu öğrencilerinden oluşan meclis üyelerinin ilk gündemi; Çamkıran, 75. Yıl Mahallesi’ndeki Ayda Bebek Anaokulu ve Elif Bebek Anaokulu’nun ardından Postacılar Mahallesi’nde açılacak üçüncü anaokulunun adı oldu. 150 öğrenci kapasiteli okul için tüm çocukların teklifleri tek tek ele alındı. Oylamayla belirlenen 3 önergenin tüm çocukların katılacağı okul genel kuruluna sevk edilmesine karar verildi. Meclisin ikinci gündeminde, çocukların sınıf ile öğrenme alanlarını bitirmeyen atölye sisteminde kullanılmak üzere tasarlanacak ‘çıkış biletleri’ konusu görüşüldü. Konuyla ilgili kararla birlikte çocuklar olağan derslerin dışında ilgi duydukları atölye derslerine de katılabilecekler.

TÜM ÇOCUKLARIMIZI TEBRİK EDERİZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Çocuklarımız, gençlerimiz ve tüm vatandaşlarımızla birlikte bu şehri yönetiyoruz. Fikirleri, hayalleri, fikirleri bize ışık tutuyor. Yollarımızda, parklarımızda, sokaklarımızda, spor-sağlık, kültür-sanat, çocuklarımızın istediği her alanda üzerimize düşeni yapmaya her zaman devam edeceğiz. Hep birlikte geleceğin Bayraklı’sını kuracağız, yeni nesillere daha güzel bir Bayraklı bırakacağız. Bu doğrultuda öne çıkan, düşünen, üreten, fikirlerini ve hayallerini paylaşan tüm çocuklarımızı kutluyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu