Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi İzcilik Kulüplerine Ev Sahipliği Yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, yarıyıl tatilinde Antalya’da faaliyet gösteren izcilik kulüplerine ev sahipliği yaptı. 5 gün süren kampta 30 lider ve 150 izci çadır kurarak çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında İzcilik Federasyonu Antalya İl Temsilciliği iş birliğiyle Antalya Kış Yerel Kampı düzenlendi. Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde 5 gün süren kamp faaliyeti, Büyükşehir İzciler ve Antalya’daki 4 izcilik kulübü, 30 lider ve 150 izcinin katılımıyla gerçekleşti.

Eğitici ve eğlenceli kamp

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kampta izciler, İzci İl Temsilcisi Adem Aydın ve ABB İzcilik Kulübü eşliğinde izci liderleri gözetiminde bayrak töreni düzenledi, çadır kurdu, kamp ateşi yaktı ve istasyon faaliyetleri düzenledi. Başkan Ersoy Ünal. İzciler, klasik ve profesyonel okçuluk, akıl ve zeka oyunları, ip çekme, el sanatları atölyesi, izci düğümleri, dalış gösteri istasyonu ve doğadan sanat gibi etkinliklere katıldı.

Sanal gerçeklik oyunu ve eğitim semineri

Kamp kapsamında izcilere ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Çocuk Hakları’ konularında eğitim verildi. Saadet Çocuk İstismarına Karşı Öğretmen Derneği’nde (UCİM) görev yapan avukat, sosyolog ve psikolog danışmanlar izcilere bilgi verdi. Antalya Kış Kampı’nın en popüler etkinliği ise sanal gerçeklik oyunu oldu. Sanal gerçeklik gözlüğü takan izciler, kayalıklarda su altı, Patara’da deniz kaplumbağaları, Termessos’ta kuş dünyası, orman yürüyüşleri ve doğada kamp yapma gibi eğitici oyunlarla keyifli anlar yaşadı.

Telefonsuz sosyal ve eğlenceli günler

Kampa katılan izcilerden 15 yaşındaki Zeynep Polat, 3 yıldır izcilik faaliyetlerine katıldığını belirterek, “Farklı izci kulüpleriyle burada çadır kurup kamp yaptık. Atkı bağlarız, ateş yakarız, düğüm atarız ve çadır kurarız. Zamanımız çok verimli geçiyor, hem eğitici hem eğlenceli aktivitelere katılıyoruz.” “Katıldım” dedi.

Büyükşehir Belediyesi izcilerinden Irmak Evgen, “Yanımızda cep telefonu ve tabletimiz olmadığı için daha sosyal ve eğlenceli bir ortam oldu. İzcilik geleneğine ve izcilik yeminine katıldım, izcilik yemini etmeyi öğrendim. çadır kurdum, kamp kurdum, eğitici oyunlar oynadım. İyi ki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin izciliğini yapıyorum.” .

Doğa, sanat ve spor

Antalya Büyükşehir Belediyesi izci Emircan Teker, “Orman içerisinde çok güzel bir ortamda kamp yapıyoruz. İstasyon ve oyun etkinliklerine katılıyoruz. Ok atıyoruz, denizaltını keşfediyoruz, halat çekiyoruz, gece kamp ateşi yakıyoruz, sahneye çıkıyoruz. tiyatro, marşlar öğrenin. Cep telefonlarımız olmadan da doğanın tadını çıkarabiliyoruz.” Orada çok keyifli günler geçirdik” dedi.

Harika çevre

İzcilik İl Temsilcisi Adem Aydın, 7-15 yaş arası 150 izcinin katıldığı kampın verimli geçtiğini belirterek, “Öğrenciler dolu dolu ve eğlenceli bir sömestr tatili geçiriyor. Bu muhteşem ortamda faaliyet göstermek çok güzeldi. Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi Muhittin Böcek, Başkanımıza teşekkür ederek, “Bu etkinliği düzenleyen ve ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu