Haber

Ayakkabıcı artan maliyetlerden şikayetçi

MUSTAFA USTASI

Sinop Türkiye’de 42 yıldır ayakkabı tamircisi olarak çalışan Hayri Özdemir, “Bir ayakkabının kenarı yamalanacaksa daha önce 10-15 TL’ye yaptığım iş şu anda 30-40 TL. Müşteri de uygun bulmuyor ama daha düşük fiyata yapma şansımız da yok. “Ben bu durumdan memnun değilim. Müşteri mutlu olmadığı sürece bizim burada mutlu olma şansımız yok. Geçen sene hiç para almadığım küçük işler için bu sene 15,20 TL maaş alıyorum. Bunu yapmak zorundaydık” dedi.

Sinoplu ayakkabıcı Hayri Özdemir maliyetlerin artmasından şikayetçi oldu. Özdemir, “Geçen yıl aldığımız yapıştırıcı 800 TL civarındaydı. Bu yıl 2 bin 500 TL civarındaydı. Makinanın iğnesi 4 buçuk TL idi, şimdi 40 TL civarında. Eskiden paketli alırdık. Bazı ürünlerin 40 TL’si 45-49 TL’ydi. O haliyle gidiyordu ama 45 TL’lik bir ürün 300-400 TL olunca iş değişti” dedi.

“45 TL’LİK BİR İŞ 300-400 TL OLDUĞUNDA SİNEMA DEĞİŞTİ”

Hayri Özdemir şunları söyledi:

“Son 5 yıl ekonomi için en kötü yıl. Özellikle bundan sonra geriye dönük bir yıl çok kötü bir yıl. Bu olay bizim işimizi de etkiledi. Malzememizde artış var. Buna göre artırıyoruz. Değil bizim. malzeme 10 kat arttı.Birden fazla eserimiz de ithal.İthal olduğu için dolara endeksli.Her gittiğimizde fiyat değişiyor.Örneğin geçen yıl aldığımız yapıştırıcı 800 TL civarındaydı. .Bu yıl 2 bin 500 TL civarında.Makinenin iğnesi 4 buçuk TL şimdi 40 TL civarındaydı.Bazı ürünlerin paketini 40 TL alıyorduk 45 TL-49 TL idi. Öyle gidiyordu ama 45 TL’lik ürün 300-400 TL olunca film değişti benim 15 TL’ye yaptığım iş şu an 30-40 TL Müşteri bu durumu pek karşılamıyor bizde de yok. daha düşük fiyata yapma şansı var ben bu durumdan hiç memnun değilim müşteri memnun olmadığı sürece şansımız yok bu sene 15 20 tl ufacık ufak işler için maaş alıyorum geçen yıldan hiç para almadığımı. Buna mecbur bırakıldık.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

islahiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu