Ekonomi

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a Kosova’dan ‘üstün hizmet’ madalyası

Bayraktar’ı başkent Priştine’de kabul eden Maqedonci, Baykar’ın eserlerinin yer aldığı toplantıyı sosyal medya hesabından paylaştı. “askeri teknolojinin başlığı”haline geldiğini ifade etti.

Maqedonci, Baykar’la yaptıkları iş birliğiyle Kosova Güvenlik Gücü’nün (FSK) muharebe kapasitesini hızla tüm vatandaşların güvenliğini ve toprak savunmasını garanti altına alacak seviyeye yükselttiklerini vurguladı.

Maqedonci, paylaşımında, toplantıda bundan sonra yatırım yapılacak projeler ve bu iş birliğinin satın almaların ötesinde genişletilmesi konusunu görüştüklerini belirtti. “Bu şirketin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kosova hükümeti ve Milli Savunma Bakanlığı ile işbirliği içinde gösterdiği isteklilik ve hazırlıktan dolayı Haluk Bayraktar’ı üstün hizmet madalyasıyla ödüllendirerek derin şükranlarımı sundum.”İfadesini kullandı.

Maqedonci, paylaşımının sonunda şunları söyledi: “İki ülke arasındaki güçlü bağ devam edecek.”değerlendirmesine yer verdi.

Toplantıda Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı ve FSK Komutanı Başkim Yaşari de hazır bulundu.

Kosova Başbakanı Albin Kurti, sayıya ilişkin herhangi bir bilgi vermeden, Türkiye’den satın aldıkları Bayraktar TB2 SİHA’ların temmuz ayında ülkeye geldiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu