Haber

Büyükelçi Göksu’ya 29 Ekim örtülü algı operasyonu!

  • HABER7

Gazze’de 17 günde 4 bin kişinin katledildiği dönemde 29 Ekim resepsiyonlarının iptal edilmemesi, ileri bir tarihe ertelenmesi gerektiğini söyleyen destekleyici medya. Katar Büyükelçisi Mustafa GöksuKatıldığı bir düğün töreni nedeniyle onu kale tahtasına yerleştirdi.

Dışişleri Bakanlığının izniyle Doha, Amman, Kahire ve Tel AvivTürkiye’de büyükelçiliklerde 29 Ekim resepsiyonlarının ertelenmesi konusunda kara propaganda başlatan medya, konuyu farklı bir noktaya taşıdı.

DÜĞÜN MANİPÜLASYONU

Katar’da 27-29 EkimGazze’de düzenlenmesi planlanan Cumhuriyetin ilanının yıl dönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyonlar, Gazze’de yaşanan insanlık dramından kaynaklanıyor. 23-24 KasımGazeteler ertelemeyi ‘gizli amaçlarla’ yorumladı ve ‘düğün’ algısıyla Büyükelçi Göksu’yu hedef aldı.

24 Ekim’de Sözcü gazetesinde, Cumhuriyet gazetesinde “Cumhuriyet’i kutlamak yastır, düğünlerde ise biraz eğlenirim” “Eğlenceden sonra kutlamayı iptal etti”“Büyükelçi Göksu hedef tahtasına yerleştirildi.” başlıklı haberde

Büyükelçi Göksu’nun katıldığı törenin Katar Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Genel Müdürü’nün düğünü olduğu öğrenilirken, Rekreasyonel aktivite yokazimli.

HER YIL KUTLANIR

Öte yandan Katar’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde her yıl 29 Ekim kutlamaları geniş katılımla yapılıyor.

Geçen yıl Katar’da Cumhuriyetin 99’uncu yılı nedeniyle düzenlenen resepsiyona 2 bin 500 kişi katılmıştı.

SADECE TÜRKİYE DEĞİL DİĞER ÜLKELER DE ERTELENDİ

Filistin’de yaşanan dram nedeniyle insani hassasiyetler nedeniyle ertelenen Türkiye’deki resepsiyonların herhangi bir art amacının olmadığı, farklı ülkelerin de benzer adımlar attıkları ortaya çıkıyor.

İsrail’in Filistin’deki katliamları vesilesiyle İsviçre, Avusturya, Kazakistan, Endonezya, Cezayir ve Panamaulusal gün kutlamaları da ertelendi.

İsviçre 18 Ekim, Avusturya 30 Ekim, Kazakistan 25 Ekim, Endonezya 26 Ekim, Cezayir 31 Ekim, Panama’nın 2 KasımUlusal Gün resepsiyonları ertelendi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu