Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletim bizi kandırmaz!

FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Çağdaş Müze’nin yeni binasının açılışında konuştu. Erdoğan, “Umarım bu seçimlerden milletim bizi yanıltmaz” dedi. söz konusu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu uluslararası müze, Galataport ile bütünleşen bir yapı ortaya koyuyor. Tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Günü’nü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, muzaffer ordumuzun tüm mensuplarını saygıyla anıyorum.

Türk Yüzyılı’nın inşasına başlıyoruz. Gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz. İhracatı ve turizmi 3 kat, 5 kat artırmak bunun hazırlığıydı. Önümüzdeki dönemde çok daha güçlü gelişim atılımlarımıza devam edeceğiz. Ülkemize ve milletimize yakışır bir özgüvenle kutlayacağız. İstanbul Cumhurbaşkanlığı’nı devraldığımız, Osmanlı eserlerinin birden fazla yıkıldığı günleri hatırlıyorum.

Kentin su ulaşımı gibi sorunlarını çözmekle kalmadık, kültür sanat konusunda da güçlü adımlar attık. Bunlardan en değerlisi Haliç Kongre Merkezi’dir. Mezbahalar vardı ve burayı Haliç Kongre Merkezi’ne çevirdik. Tüm ülkeye yaydığımız bu duyarlılığı engellemelere rağmen kaybetmedik. Atatürk Center binasını daha uygun hale getirmek için harekete geçtiğimizde ne dediklerini bize hatırlatın. Muhsin Ertuğrul tiyatroyu yıkıyor, biz daha iyisini yapacağız dediğimiz zaman yaptıklarını hatırlayın.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza üzerinde gururla yaşayacakları, büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Hedeflediğimiz büyük yükselişi gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan her şeyi hayata geçirerek ülkemizi bugünlere hazırladık.

Cumhuriyetimizin 100. yılını 85 milyon olarak ülkemize ve milletimize yakışır bir özgüvenle kutlayacağız.

Temelinden yıkılmaya başlayan Atatürk Kültür Merkezi’ni yeniden yapmak istediğimizde bize nasıl hakaret ettiklerini hatırlayın.

Sokaklarımız ateşe verilene kadar her yola başvurdular. Mahalleliye baskı yaparak esnafı yıldırmaya çalıştılar.

Sanat bölümlerinin ortasında, onu farklı kılan değil, tüm maliyetleri kucaklayan bir anlayışla ilerliyoruz.

Yurt dışına kaçırılan 12 bin eseri topraklarına iade ettik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu