Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzyılın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş’ta Deprem Konut Kurası ve Anahtar Teslim Törenine katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Aziz milletim, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, TBMM’mizin kıymetli başkanı, aziz kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde meydana gelen terör saldırısı nedeniyle adalet camiamıza acil şifalar diliyorum. Hain saldırıyı bertaraf eden güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. 2 terörist hain hedeflerine ulaşamadan etkisiz hale getirildi. Türkiye tüm terör örgütleriyle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

11 ilimizde meydana gelen deprem, insanlık tarihinin en sarsıcı felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçti. Depremde yıkılan binaların yüzde 90’ının 1999’dan önce yapılmış olması felaketin boyutunu artırdı. Hayatını kaybeden 53 bin vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Depremde kaybettiğimiz kardeşlerimizin aziz anılarını her zaman kalbimizde canlı tutacağız. Şehitlerimize af ve mağfiret diliyorum. Başta bu felakette yaralanan 107 bin kişi olmak üzere depremden etkilenen kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş’ta yaşanan asrın faciasının birinci yıl dönümünde bir açıklama yaptı.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Türkiye tek nefes, tek yürek olarak birlik içindedir. Afetin derin izleri 1 yıl içinde hızla silinirken, depremden etkilenen vatandaşlarımızın acil insani ihtiyaçları da gecikmeden karşılandı. Deprem bölgesine gönderilen çadır sayısı 1 milyona ulaştı. Konteyner sayısı 215 bine ulaştı.

Deprem bölgesine 20 milyon koli gıda dağıtıldı. Bilindiği gibi deprem bölgesinde 650 bin kamu görevlisi çalışıyordu. 11 bin 500’ü yurt dışından olmak üzere 35 bin arama kurtarma personeli görev yaptı. Ayrıca 142 bin güvenlik görevlisi, sağlık çalışanı, madenci ve gönüllü insanlardan oluşan dev bir ekip, hiç dinlenmeden enkazların karanlığına hayat ışığı saçıyor.

DEV EKİP ÖZCE ÇALIŞTI

Gencinden yaşlısına her zaman güncel olan kardeşlerimizden Allah razı olsun. Gönüllülerden oluşan dev ekip özveriyle çalıştı. Zor koşulları milli birlik şuuruyla aştık. İmkansız denilen her şeyin üstesinden geldik. Kuşatmayı hep birlikte kırdık. Milletimiz siyasi sömürü alanı kuranlara kulak asmadı.

AÇIKLANAMADIĞINI SÖYLEYENLER

Yapamayacağını söyleyen herkes utandı. Yüzleri kızarmayan bir halde ortaya çıktılar. Anlaşmazlıkları ve dedikoduları birer birer ortadan kaldırıldı.

2 ayda 75 bin konutun teslim edilmesi takdire şayan. Devletimiz kısa zamanda çok büyük işler başardı. Bizim sorunumuz vatan sorunudur.

EKONOMİK TETİKLEYİCİLERE İZİN VERMEYECEĞİZ

Kriz bekleyenlere, ekonomik tetikçilere izin veremeyiz. 31 Mart’ta hep birlikte Türkiye’mize sahip çıkmalıyız. Kaybedecek vaktimiz yok. Küresel komplolara karşı devletimizin yanındayız. Cumhurbaşkanımızla omuz omuza yürüyeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu