Yaşam

Deniz Tekin müziği bıraktı

Son stüdyo albümü “Yüzyıldır Söylert” ile dinleyicilerle buluşan sanatçı Deniz Tekin, müzikten ayrıldığını duyurdu. Tekin, “Bir süredir, daha önce de birkaç kez olduğu gibi, daha da zor bir bitkinlik içerisindeydim. Biliyorum ki, bu noktadan sonra kendimi zorlarsam, konserde fonksiyonel kalamayacağım. “

26 yaşındaki Tekin, sosyal medyadaki paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Müzikte defalarca düştüm, kalktım, hayat inişli çıkışlı oldu. Bu sefer indiğim yerden çıkacağım. Bir süredir bitkinlik içerisindeyim. Daha önce birkaç kez ve daha zor oldu.Bu noktadan sonra kendimi zorlarsam konserlerde işlevsel kalamayacağımı biliyorum.Yaklaşık 10 yıl oldu.Bu müziği sahnede çalındığı ve stüdyoda kaydedildiği için geliştirdik. , birçok açıdan, benim ve sayamayacağım kadar çok insanın emeğiyle, siz de bizim gibi her haliyle kabul ettiniz, bunun için çok teşekkür ederiz, bu müziği buraya, buraya uğrayan herkesle paylaştık. sahne arkasında, seyircilerin arasında ve ben de “Bunun bir parçası olmaktan çoğunlukla mutlu oldum”

‘GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM’

Tekin, şöyle devam etti: “16 yaşından 26 yaşına kadar sahnede müzik yapmak çok kapsamlı bir deneyimdi. Diğer yollara göre gergin ama öğretici bir yoldu. Artık farklı bir yol çizmek istiyorum. Artık ticari müzik yapmayacağım. Belki bir gün kaydettiklerimi sizlerle tekrar paylaşırım ama bundan geçimimi sağlayamayacağım.” Müzik ve şiirden geçen bir yol var, hayatımızı kökten değiştirecek kadar güçlü. Akış içinde ticari bir metaya indirgemek, seri üretip günümüz serbest piyasa koşullarının hızıyla işlemek benim gibi müzik yapan biri için sürdürülebilir değil. Yorgunum. Geçtiğimiz günlerde büyük bir albüm yaptık ve “9 yıl boyunca neredeyse aralıksız çalıştım ve çalıştım. Zihinsel olarak mevcut tempoyu kaldırabilecek kadar güçlü değilim” diye devam etti.

Şarkıcı, açıklamasını şöyle tamamladı: “Sahnelere dönmeyi düşünmüyorum. Günümüz şartlarında müzisyenliğim istenilen bir şey değil. Sizi sevgiyle selamlıyorum. Şu ana kadar söylediklerim sizde bir karşılık bulduysa.” hayat yolculuğu beni mutlu ederdi.”

Deniz Tekin’in kariyeri boyunca çıkardığı albümler ve single’lar şöyle:

Kozakuluçka (2017)
Kuyu (EP) (2021)
Mana (AP) (Dilan Balkay ve Geeva Flava ile birlikte) (2022)
Asırlardır Aynı Keder (2023)

bekarlar

Hep Oturup Bekliyorum (2017)
Çözünmeyen (2018)
Yıldızlar (2019)
Güneşe Doğru (2020)
Belaya İhanet Etmem (Cihan Mürtezaoğlu ile) (2023)
Iraksak (2023)
Kaktüs (2023)

(KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

habergurgentepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu