Sağlık

Fazla kilolu ve sağlıklı olmak mümkün mü?

Halit Yerebakan, Youtube hesabından paylaştığı videoda fazla kilonun sağlığınız için bir sorun olup olmadığından bahsetti.

Fazla kilolu veya obez olmanın yine de sağlıklı kabul edildiğini belirten Yerebakan, “Bu aslında normal kilolu obezite olarak biliniyor. Bir kişinin sağlığı yalnızca vücut ağırlığı veya matematiksel olarak elde edilen bir vücut kitle indeksi ile belirlenmez ve kas kütlesi, fiziksel aktivite ve genel beslenme gibi diğer faktörler sağlığımızda önemli bir rol oynar.” açıklama yaptı.

Şişman ve Sağlıklı Olmak Mümkün mü?

Fazla kilolu ve sağlıklı olabilseniz de bunun bir ideal olmadığı unutulmamalıdır.

Fazla kilolu veya obez olmanın Tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve kesinlikle kanser türleri gibi bazı sağlık sorunları riskini artırdığını belirten Dr. stresli.

Şişman ve Sağlıklı Olmak Mümkün mü?

Şişman olmanın genel olarak vücudun hastalanmadan bir süre sağlıklı kalmasını sağladığını belirten Dr. Yerebakan, “Ancak bu pencere dönemi aslında bizim için düzene girme şansı olmalı. Özellikle karın bölgenizde çok fazla yağ olması sağlık sorunları geliştirme riskini artırdığından, vücut yapınızı da dikkate almak önemlidir. Sonuç olarak, şişman ve sağlıklı olmak mümkünken, sadece vücut ağırlığına yani sağlıklı bir geleceğe odaklanmak yerine genel olarak sağlıklı olmaya odaklanmak önemlidir.” sözlerini verdi. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu