Haber

Gazze Şeridi’nin yeniden inşası için 205 milyon dolar gerekiyor

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Cevad el-Aga, 2008 yılından bu yana İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze Şeridi’nin yeniden inşası için en az 205 milyon dolara ihtiyaç olduğunu belirtti.

Gazze’deki hükümet enformasyon ofisinde düzenlediği basın toplantısında Ağa, bölgenin 2008’den bu yana bir dizi saldırı ve savaşa tanık olduğunu, eş zamanlı olarak ablukanın derinleştirilmesinin insani durumun kötüleşmesine ve gerilemeye yol açtığını söyledi. ekonomik göstergelerde.

Tamamen yıkılan ve yeniden yapılmayan 2 bine yakın konut nedeniyle bölümün sıkıntılı durumda olduğuna işaret eden Ağa, yıkılan evlerin yeniden inşası için yaklaşık 99 milyon dolara ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Kısmi hasarlı evlerin sayısının yaklaşık 90 bin olduğunu ve bunların tamirinin 106 milyon dolara mal olduğunu belirten Ağa, “Finansal açık tamamen veya kısmen yıkılan evlerin yeniden inşası için gerekli meblağlarla sınırlı değil, geçici konut kirasını karşılamak için kaynak yaratma ihtiyacı var. evsiz ve etkilenen aileler için. doğar.” söz konusu.

Ağa, Gazze Şeridi’nin her yıl birçok saldırıya maruz kaldığını ve bunun da yeniden yapılanma dosyasındaki finansman açığının açılmasına neden olduğunu belirtti.

İsrail, 2008 yılından bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik çok sayıda saldırı gerçekleştirdi. Söz konusu saldırılar binlerce evin yıkılmasına ve hasar görmesine neden oldu.

catakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu