Ekonomi

I-Mab, ABD pazarına odaklanmak için Çin’deki faaliyetlerini durduruyor

ROCKVILLE, MD. – Kanser immünoterapileri ve biyolojik ilaçlar konusunda uzmanlaşmış küresel bir biyoteknoloji şirketi olan I-Mab (NASDAQ: IMAB), bugün Çin’deki yan kuruluşlarını elden çıkarmak için kesin anlaşmalar yaptığını duyurdu. Bu hamle, I-Mab’ın ABD ve Çin dışındaki diğer pazarlara odaklanma stratejisinin bir parçası.

Şirketin Çin operasyonları, bağımsız bir kuruluş olan I-Mab Biopharma (Hangzhou) Co., Ltd. tarafından yürütülmektedir. ve gelecekteki kilometre taşlarına bağlı olarak Çin merkezli yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyuma 80 milyon dolara kadar satılacak. Bu süreç, I-Mab Shanghai’nin özsermayesinin nakitsiz ve borçsuz transferini sağlayacak. Ek olarak I-Mab Biopharma Hong Kong Limited, Hangzhou Şirketindeki özsermaye hisselerini takas ederek yaklaşık 183 milyon $’lık geri satın alma yükümlülüğünü ortadan kaldıracak.

I-Mab, NASDAQ listelemesini korurken givastomig, uliledlimab ve TJ-L14B dahil olmak üzere klinik aşamadaki varlıklarının Çin dışındaki haklarını elinde tutacak. Şirket ayrıca üç yeni ilaç adayı için Büyük Çin dışında ilk müzakere haklarına da sahip.

Sürecin değerlendirilmesi ve müzakeresi bağımsız üyelerden oluşan Yönetim Kurulu Özel Komitesi tarafından yönetildi. Yönetim Kurulu, Kroll, LLC ile istişarede bulunarak ve Özel Komite’nin oybirliğiyle aldığı tavsiye doğrultusunda, Mart 2024 sonuna kadar tamamlanması beklenen süreci onayladı.

Elden çıkarmanın ardından Hangzhou Şirketi, çeşitli ilaç adaylarının hakları da dahil olmak üzere I-Mab’ın Çin’deki farmasötik varlıklarını satın alacak ve Ar-Ge merkezi ve üretim tesisi operasyonlarının sorumluluğunu üstlenecek.

Bu anlaşmayla eşzamanlı olarak I-Mab, Hangzhou Şirketinin C Serisi bağış toplama etkinliğine 19 milyon dolarlık özsermaye hissesiyle katıldı. İşlemin ardından I-Mab, Hangzhou Şirketinin kayıtlı sermayesinin %10’undan daha azına sahip olacak.

I-Mab, ABD odağına uygun olarak önemli yönetim değişiklikleri yaptığını duyurdu. Dr. Pamela Klein, Hangzhou Şirketini yönetmek üzere Dr. Jingwu Zang’ın ayrılmasıyla Geçici Lider olacak. Andrew Zhu, MD, Ph.D. da görevinden ayrılacak ve Joseph Skelton yeni Mali İşler Direktörü olarak atanacak.

Bu stratejik yeniden düzenleme, temel öncelikler ve potansiyel yeni fırsatlar için sermayeyi korurken operasyonları kolaylaştırmayı, maliyetleri azaltmayı ve riskleri azaltmayı amaçlıyor.

Bu makalede yer alan bilgiler I-Mab’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu