Yaşam

Karabağlar’da “İnkârda Hayat, İnkarda Sanat”

Pi Grubu’nun “Hayata Rağmen Hayat” isimli karma standı Karabağlar Belediyesi Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) düzenlenen törenle açıldı. Açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun eşi Fügen Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, Karabağlar Belediye Meclis Başkanı Alev Ağrı, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Stand.

Fotoğraf ve seramik alanında profesyonel 11 sanatçının özgün eserlerini gezen Lider Selvitopu, sanatçıları çalışmalarından dolayı tebrik etti. Önder Selvitopu “Yıldız Kenter Kültür Sanat Merkezi’ni Karabağlar’a ve İzmir’e kazandırmanın amacı vatandaşlarımızı kültür sanatla buluşturmaktır. Merkezimiz açıldığı günden itibaren büyük ilgi gördü. Çalışmalarınız ve sanatınızla bu merkezi hak ettiği noktaya getiriyorsunuz. Emekleriniz için çok teşekkür ederim” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği şekilde toplumu kültür sanatla buluşturmaya devam edeceğini vurgulayan Lider Selvitopu, “Yakında başka yerlerde de açacağımız kültür sanat merkezleriyle Karabağlar’daki bu boşluğu dolduracağız.”

Pi Kümesi adına konuşan Sanatçı İdeal Bakırcı, stant açılışına katılan Lider Selvitopu ve tüm sanatseverlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Lider Selvitopu, çalışmaları değerli sanatçılar Binnur Tuna, Cenk Mısırlıoğlu, Emre Akçay, İdeal Bakırcı, Hazbiye Güngörler, Mehtap Sertelli, Neslihan Polat, Nilgün Büldür, Saliha Bay, Selma Özoruç ve Ziya Başar’a katılım belgelerini takdim etti. standında sergilendi.

Sergi, 18 Ocak 2023 tarihine kadar açık kalacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu