Haber

Kars’ta Emniyet Kemeri Kullanımına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kars’ta emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması ve trafik kazalarında ölümlerin önlenmesi amacıyla şehirlerarası otobüs firmalarının yetkililerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kars Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Ziya Polat başkanlık etti. Toplantıya polis, jandarma ve şirket temsilcileri katıldı. Toplantının açılışında trafik grupları tarafından sunum yapıldı.

Sunumun ardından açıklama yapan Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat, “Hedefimiz sıfır can kaybı, bakanlığımız emniyet kemeri kullanımına ilişkin mevcut yasal düzenlemeler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir kampanya başlattı. İnsanlar bu görüntüleri izleyince şok oluyor” dedi. Kaza görüntüleri. Emniyet kemeri kullanımı kazalarda can kaybını yüzde 75 oranında azaltıyor.” “Son yıllarda araç ve otobüslere binerken emniyet kemeri takma alışkanlığımız artmış olsa da yeterli değil” dedi.

Denetimlerin yoğunlaştırılacağını belirten Polat, “Denetimler yapılacak, düzenli denetimlerde amaç ceza vermek değil, uyarmak ve farkındalık yaratmaktır. Umarım vatandaşlarımız can kaybı olmadan güvenli bir şekilde seyahat ederler. arkadaşlar sivil olarak araçlara binip kontrol edecekler, denetimler sırasında emniyet kemerleri kontrol edilecek, kontrol edilmeye devam edecek.Bölüm Temsilcilerimizden ve şoför arkadaşlarımızdan ricamız, yolcuları emniyet kemeri takmaları konusunda uyarmanızdır. Otobüse binerken Emniyet kemeri takmadan araç çalıştırmamalısınız. Türkiye’nin her yerinde emniyet kemeri takılması için kampanya başlatıldı. Otogarlarda, yol kontrol noktalarında, kontrollerde ve sivil polis ve jandarmada arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. “Kontroller de yapılacak. Tüm yolcularımıza, kaptanlarımıza ve sürücülerimize keyifli yolculuklar dileriz. Allah’tan bir kaza ve belaya sebep olmamasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantıda yapılması gerekenler konuşuldu. – KARS

tutakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu