Haber

Kayseri Kocasinan’da şeker pancarı hasadı yapıldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş ile birlikte Karakimse’deki çiftçilerle bir araya gelen Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bölge muhtarları ve çiftçilerle sohbet etti. Daha sonra pancar hasat makinesiyle pancar hasadı yapan Önder Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın verimli topraklarında hasat yapan çiftçilerin kapalı devre sulama sistemiyle işlerinde daha fazla verim aldıklarını, iş çeşitliliğiyle bölgenin kaderinin değiştiğini vurguladı. .

Her zaman çiftçinin yanında olduklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, “Anadolu’nun bereketli topraklarından ekmeğini kazanan vatandaşlarımıza bereketli bir sezon diliyorum.” Kocasinan’ın her köşesinin kendine has özellikleri ve değerleriyle öne çıktığını hatırlatan Önder Çolakbayrakdar, “Hasadın sonuna yaklaştığımız bu günlerde Karakimse Köyümüzde şeker pancarı hasadı yapılıyor. Allah size bol bereketler versin. Çiftçi kardeşlerimizin yüzü gülüyor. Umarım sonsuza kadar sürer. Ekiminden ekimine, hasadına kadar büyük bir emek var. Çiftçimizi memnun etmek, özellikle ürünü daha iyi, daha kaliteli hale getirmek için yapılması gereken çalışmalar bunlar. İl müdürümüz sayesinde Kocasinan bölgesindeki bu konuların tüm paydaşlarıyla, hem Ziraat Odası hem de çiftçilerimizle birlikte, hem işin türü hem de yapılacak tarımsal altyapı açısından bu çalışmanın takipçisiyiz. İlçemizi daha nitelikli bir tarım bölgesi haline getirmek amacıyla inşa edildi. Verimli bir dönem olacağını umuyorum. Bir yandan da sulu tarımda kapalı devre sulama sisteminin yaygınlaşması için büyük çaba harcıyoruz. Bu noktada çiftçimizin yüzünü güldürecek yeni yatırımlarla şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine daha fazla katkı sağlayacağız. “Bu vesileyle tüm çiftçi kardeşlerimizin hasadı bereketli olsun” dedi.

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, “Geçen yıl TÜİK resmi rakamlarına göre, Kayseri 150 bin dekar alanda 1 milyon tonun üzerinde şeker pancarı üretimiyle Türkiye’de üçüncü sırada yer aldı. Kocasinan bölgesi bu şeker pancarının yüzde 20’sini yani yaklaşık 200 bin tonunu üretiyor. Belediye Başkanımız, odalarımız ve diğer paydaşlarımızla birlikte üreten çiftçilerimizi her zaman destekliyoruz. Bu vesileyle nice verimli yıllar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ın her zaman çiftçinin yanında olduğunu belirten Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş, kapalı sulama sistemiyle bölgenin kaderinin değiştiğine dikkat çekerek, “Allah devletimize rahmet eylesin. Çünkü Kayseri’de ayçiçeği üretimi ve şeker pancarı bu bölgede üretilmektedir. Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar, yol, asfalt, kaldırım, park bahçe gibi rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getirerek herkesin yanında yer alıyor. Çiftçi olarak bize tarlada destek oluyor. Allah başkanımızdan razı olsun. Kocasinan çiftçileri olarak üretime devam edeceğiz. “Durmak yok, üretime devam diyorum” dedi.

Çiftçiler, çiftçilere her zaman destek ve destek veren Önder Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu