Haber

Kurye atlayıp motosikletini çalan hırsızı yakaladı; kameradaki o anlar

ESKİŞEHİR’de kuryelik yapan Suat Aktaş (27), motosikletini çalan Arif A.’yı iş yeri önünde kovalayarak üzerine atladı. Arif A. polise teslim edilirken, Aktaş’ın hırsızı yakaladığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Tepebaşı ilçesi Güllük Mahallesi Alaç Sokak’ta iş yeri bulunan Suat Aktaş, önceki gün bir müşterisinin sipariş ettiği tost paketini almak için içeri girdi. Bu sırada anahtarını motosikletin üzerinde bırakan Aktaş, aracının çalıştırıldığını duydu. Dışarı çıktığında kimliği belirsiz bir kişinin motosikleti çaldığını gördü. Adının Arif A. olduğu öğrenilen Aktaş, zanlıyı takip ederek Arif A.’yı yaklaşık 200 metre kovalayarak üzerine atladı. Aktaş, Sakarya Sokak’ta yere düşen soygun zanlısı Arif A.’yı yakalayarak polise haber verdi.

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra gözaltına alınan Arif A., ifadesi alınmak üzere Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Arif A.’nın motosikleti çalıp Aktaş’ı üzerine atlayarak yakaladığı anlar sokaktaki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. ‘ŞAKA YAPAR zannettim’ Kısa süreliğine işyerini açtığını ve kapısından motosikletinin çalındığını belirten Suat Aktaş, “Dükkânı yeni açtık. Paketleri hazırlıyorum ve alıyorum. motosikletimle.bisikletim dükkanın önünde duruyordu.paketim hazır olmak üzereydi.hemen paketi alıp çıkmak için motor anahtarını açık bıraktım.içeri girdim.tostları topluyordum o sırada biri benim anahtarı motora taktığımı görüyor.sıraya koşarak geliyor.tam motora binip çalıştırırken biri şaka yapıyor sandım.kapıdan kafamı uzattım görmediğim birini gördüm beni görür görmez hızla gaza bastı ben de motorun arkasındaki poşetin lastiklerini tuttum o sırada elimde tost vardı tostla birlikte peşinden koştum tostu çekerek lastikler denedim. elimdeki tostu kafasına fırlattım. gerçek lastiklerden biri sokağın sonunda kırıldı. lastiği bırakmadığım için Tutuyordum, yerde biraz sürükledikten sonra dengesini kaybetti ve motorla birlikte sokağa düştü. Sonra kaçmasın diye üzerine atladım, polisin gelmesini bekledim” dedi. “SÜRPRİZ OLDUM, GÜNDÜZ BEKLEMİYORDUM. Kavga olduğunu düşünen Aktaş, yaşananları şöyle anlattı: “Zorla kontrol altına alabildim. Kaçmaya çalışırken çok mücadele ettik. Cüzdanını en son yere düşürdüğünde almıştım. Birçok esnaf ve kurye arkadaşınızla da tanışıyoruz. Onlar da geldi, biz de onları köşeye sıkıştırdık, polis gelsin diye bekledik. Aksi halde kaçabilirdi. Üstüne ilk atladığımda dövdüğümü sandılar, gelip tepki gösterdiler. Ama daha sonra ‘Hırsız bisikletimi çalıyor’ dediğimde hemen polise haber verdiler. Sonra polis geldi ve onu gözaltına aldı. Bu yüzden ben de şaşırdım. Güpegündüz hiç beklemiyordum. Normalde yoldan geçenler var, esnaftan arkadaşlarımız var ama o sırada sokakta kimse yoktu, boştu. Dizim şişti, parmaklarım yaralandı. Hırsızdan şikayetçiyim.”

Bu olayla ilgili soruşturma halen devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu