Haber

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Füze Üretimini Arttırma Emri Verdi

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un, Güney Kore ve ABD tarafından gerçekleştirilecek askeri tatbikat öncesinde tehditlere hazır olmak amacıyla füze üretiminin artırılması talimatını verdi.

Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore’nin 10 günlük Ulchi Freedom Guardian askeri tatbikatını yapacaklarını açıklamasının ardından harekete geçti. Kim Jong-un, füze ve top mermisi üreten mühimmat fabrikasını ziyareti sırasında, askeri birliklerinin ihtiyaçlarını karşılamak için füze üretim kapasitesinin önemli ölçüde artırılması talimatını verdi. Kim Jong-un fabrikada yaptığı konuşmada, “Savaşa hazırlık seviyeleri, mühimmat sanayinin gelişimine bağlıdır ve buna bağlı olarak ordumuzun savaş hazırlıklarının hızlandırılmasında fabrikaya büyük sorumluluk düşmektedir.” Kim, “Ön cephedeki topçu birliklerini güçlendirmek için roket üretiminin katlanarak artırılmasına çok acil ihtiyaç var” dedi.

Kuzey Kore ordusunun askeri gücünün korunması gerektiğini ve herhangi bir savaşın üstesinden gelmek için sağlam hazırlıklar yapmaları gerektiğini belirten Kim, “Bu şekilde düşmanın güç kullanmaya cesareti kalmayacak ve güç kullanırsa düşman yok edilecek.”

ABD ve Güney Kore’yi kınadı

Kuzey Kore’nin nükleer ve füze tehditlerine karşı askeri yeteneklerin geliştirilmesi amacıyla ABD ile Güney Kore arasında düzenlenen Ulchi Freedom Guardian yaz tatbikatının 21-31 Ağustos ortalarında yapılması planlanırken, Kuzey Kore iki ülkeyi bundan dolayı kınadı. askeri tatbikatın nükleer savaş için bir prova olmasının nedeni. açıkladı. – PYONGYANG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu