Yaşam

Latif Şimşek: CHP’de herkes seçimleri demokratik bulmuyor

İlker Koç moderatörlüğünde Ensonhaber Gündem Özel YouTube yayınına konuk olan Gazeteci Latif Şimşek, CHP’de seçim yenilgisinin ardından yaşanan krizi değerlendirdi.

Şimşek, Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki partinin halkla bütünleşemediğine ve parti içinde demokrasiyi oluşturamadığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

“CHP’de demokratik süreç yürümüyor”

Sayın Cumhurbaşkanı’na karşı CHP’de hep diktatör ve antidemokratik olduğu yönünde açıklamalar var. Ancak CHP’ye yakınlığıyla tanınan Prof.Dr.Gazi Zorer, CHP ile ilgili kitabında CHP tepesinde bürokratik bir yapılanmanın oluştuğunu, ön seçim yapılmadığını, il başkanlığının seçime gittiğini söylüyor. organizasyon esnaf anlayışıyla yönetilir. Hatta CHP’de herkesin koltuğa yapıştığını ve parti içinde demokratik seçimlerin yapılmadığını belirtiyor. Bu yeni bir şey değil. Ecevit, İnönü’yü çok sert eleştirdi. Deniz Baykal, Bülent Ecevit’i de eleştirdi. Daha sonra Kılıçdaroğlu genel lider oldu. Onu çok sert eleştirenler var. CHP temel politikalarını değiştirmediği ve samimiyetle yaklaştığı sürece bu sorunlar bitmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu