Yaşam

Mabel Matiz’in ‘Antidepresan’ına suç duyurusu: Çalıntı iddiası

Mert Demir’in bestelediği ve Mabel Matiz ile birlikte seslendirdiği ödüllü ‘Antidepresan’ müziğine dava açıldı. Müzisyen Merve Holefter, söz konusu parçanın nakaratının kendisine ait ‘Alınsam’ adlı modülden çekildiğini öne sürerek söz yazarı Mert Demir hakkında “maddi ve manevi hakları ihlal” suçundan savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre Holefter, 2020’den itibaren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede “Alınsam” müziğini kaydetmeye başlamış ve parçayı geçen yıl Youtube kanalında yayınlamıştı.

Sonra “Antidepresan” ile “Beni Al” arasında dikkate değer bir benzerlik fark etti. İddiasının doğruluğunu pekiştirmek için Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği’ne (MSG) başvurarak inceleme talebinde bulundu. Yapılan inceleme sonucunda iki şarkının nakarat bölümlerinin birebir aynı olduğu belirlendi.

Merve Holefter’in avukatı İsmail Demirci, müvekkilinin haksız tecavüzün durdurulması için Mert Demir’e ulaşmaya çalıştığını belirterek, “Ancak Mert Demir talebimizi dikkate almadı. İzinsiz alıntılanan MSG Teknik Bilim Kurulu Raporu tanıklar ve dosyaya sunduğumuz diğer belgelerle teyit edilmektedir. Başkasının eserine benim adını veren Mert Demir hakkında soruşturma açılmasını ve yargılanması için karar verilmesini istiyoruz. Müvekkilin maddi ve manevi hakları ihlal edildiği için suç duyurusunda bulunmamız zaruri hale gelmiştir.” (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu