Haber

Manisalı öğrenciler harçlıklarıyla Gazze’ye 33 bin lira bağışladı

Manisalı öğrenciler harçlıklarıyla Gazze’ye 33 bin lira bağışladı

MANİSA – Manisa’daki İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, topladıkları cep harçlıklarını Gazze’ye gönderilmek üzere Türk Kızılayı’na bağışladı.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Türkiye Gençlik Vakfı Manisa Şubesi koordinasyonunda Gazze için yardım kampanyası düzenledi. Öğrencilerin bağışladığı harçlıklarla toplanan 33 bin 419 lira, Okul Müdürü İbrahim Efe ve TÜGVA Manisa İl Temsilcisi Osman Güreser tarafından Türk Kızılayı Manisa İl Merkezi Başkan Vekili Özer Teksin’e teslim edildi.

Törende konuşan Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Efe, yaptığı açıklamada, “Sahaya çıkıp ‘Öğrencilerimize yardım edelim’ dediğimizde tüm öğrencilerimiz hızla bir araya gelerek gerekli yardımları sağlarlar. Öğrencilerimize ve velilerimize duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.”

TÜGVA Manisa İl Temsilcisi Osman Güreser ise, “Gazze’ye destek veren tüm öğrencilerimizin kocaman yüreklerini tebrik ediyorum. İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizin yardım ve nezakette öncü olmaları bizi çok gururlandırdı. Destek veren öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” kampanyanız, sizi yetiştiren öğretmenleriniz, aileniz. Allah sizden razı olsun. Yapmış olduğunuz yardımların hem dünyada hem de ahirette karşılığını bulmasını dilerim.” dedi.

Türk Kızılayı Manisa İl Merkezi Başkan Yardımcısı Özer Teksin, konuşmasında İsrail’in Filistin’deki işgal ve saldırılarının devam ettiğini, Filistin’de çok kötü günler yaşandığını söyledi.

İsrail’in kanlı işgaline karşı Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Kızılayı’nın var gücüyle çalıştığını belirten Teksin, “Her ne kadar dünya basını ve kamuoyu bu zulme sessiz kalsa da biz bu sessizliği kabul etmiyoruz ve haklı buluyoruz. Sessiz kalmak ayıptır.Türk Kızılayı olarak, “Vatandaşlarımızın desteğiyle dünyanın neresinde olursa olsun her zaman mazlumların yanındayız ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Filistin’deki zulme karşı durduğunuz ve kardeşlerimize yardım ellerinizi uzattığınız için teşekkür ederiz. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Manisa İl Merkezi Başkan Yardımcısı Özer Teksin, bağış makbuzunu Okul Müdürü İbrahim Efe’ye teslim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu