Haber

Merrell Run To Sky Yarışları başlıyor

Beldibi Mahallesi’ndeki Corendon Playa Otel’de düzenlenen basın toplantısına, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Meclis Üyesi Cansın Efir, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) As Başkanı Ayhan Çakıcı, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, Fraport Tav Antalya Genel Müdürü Gudrun Teloeken, Corendon Otelleri Genel Koordinatörü Armağan Dayıoğlu, Olgarlar Şirketler Grubu Genel Müdürü Barış Andırınlı, Merrell Run To Sky Yarışları Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede ve turizmciler katıldı.

Bu yıl 10-11 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan ve Türkiye’nin ilk skyrunning yarışı olan yarışlara, 30 ülkeden 1000’e yakın sporcunun katılacağı belirtildi.

Kemer Belediyesi’nin destekleriyle yapılacak olan yarışlara katılacak olan sporcular, zorlu parkurlarda dereceye girebilmek için ter dökecek. Yarışlar, 12, 27 ve 65 kilometrelik 3 farklı parkurda gerçekleştirilecek.

Basın toplantısında konuşan Kaymakam Ahmet Solmaz, Kemer’in konumu itibariyle turizmin gözbebeği olduğunu belirterek, Kemer’in spor anlamında da ön planda olduğunu söyledi.

Kaymakam Solmaz, Türkiye’nin ilk skyrunning yarışı olma özelliği taşıyan Merrell Run To Sky Yarışları’na ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Yarışın burada olmasının en büyük nedenlerinden birisi Kemer’in deniz seviyesinden en yüksek zirvesine ulaşımın kolay olması. Organizasyon Kemer tanıtımı için çok önemli. Bu tür organizasyonların artmasını temenni ediyorum. Kemer’in tüm uluslararası organizasyonlara hazır olduğunu belirtmek isterim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir ise Kemer’in son yıllarda düzenlenen spor müsabakalarıyla en önemli spor destinasyonları arasında yer aldığını söyledi.

Kemer Belediyesi olarak 5 yıl içinde yapacakları en önemli projeler arasında spor turizminin olduğuna dikkat çekerek, “Kemer turizminin gelişmesi ve turizm sezonunun uzaması için spor turizmine çok büyük önem veriyoruz. Yarışların Kemer doğasını anlatabilen en iyi organizasyonlardan olması çok önemli. Bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Sporculara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ise sporun çeşitlendirildiği zaman turizme de güzel ürünler sunulduğunu belirterek, “Spor destinasyonu bir şehirde yaşıyoruz. Bu yıl 10’ncusu yapılacak olan yarışlarda sporcular görsel bir şova eşlik edecek. Ülkemizi spor ülkesi yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Yarışta emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Merrell Run To Sky Yarışları Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede de yarışlar hakkında bilgiler vererek, yarışlara destek veren tüm kurumlara teşekkür ettiğini kaydetti.

Öte yandan Polat Dede, 2025 Sky Running Avrupa Şampiyonası’nın Kemer’de yapılması için gerekli mercilere başvuruda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Basın toplantısı, hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu