Haber

Motorine yapılan zam vatandaşı isyan ettirdi

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye Kadirli ilçesinde motorine 1 lira 80 kuruş zam yapılmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Benzin istasyonuna mazot almak için gelen emekli Zeki Çıngır, “Her gün oluyor, her gün oluyor bu zam nedir? Nereye gideceğiz? Bu ülkeyi bırakıp gideceğiz” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde motorine 1 lira 80 kuruş zam yapılmasına vatandaşlardan tepki geldi. Mazot almaya gelen vatandaş, “Artıyor zam geliyor yine zam geldi. Sürekli böyle zam geliyor artık çalışamıyoruz. Sabah kalkıyoruz zam geldi. Biz mazot almaya geldik” dedi. Eskiden bu araca 2 bin lira mazot eklenirdi, şimdi 4 bin lira oldu.”

“MİLLET YÜKSELİYOR”

Başka bir vatandaş “Yapabileceğimiz bir şey yok sonuçta bu arabayı kullanıyoruz” derken; Emekli bir vatandaş, “Arabaya binemiyoruz, gücüm yetmiyor, emekliyim. Arabaya binmeyeceğiz, kapıya bağlayacağız” dedi. Biçerdöver işi yapan bir başka vatandaş ise, “Bu gidişle iyi değil. Böylesi bizi kurtarmıyor. Günde 300 litre mazot çıkıyor, 400 litre filan.”

Emekli Zeki Çıngır, “Her gün oluyor, her gün artırıyorum, nedir bu? Vallahi bıktık bin lira aldırdım 24 litre mazot. Nedir bu milletin derdi. Ben aldım. önceki gün Elbistan’dan 39 kuruş bilmem kaç kuruş vermişler emekliye 3 kuruş zam veriyorlar bin katı 100 böyle bir şey olur mu arkadaş millet ayaklanıyor Bir arabanın muayenesi 600 lira şimdi 1200 lira 90 liraydı egzos muayenesi 200 lira Nedir bu nereye gideceğiz Bu ülkeyi bırakıp gideceğiz diye tepki gösterdi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu