Haber

Muğla’da 28 bin 53 öğrenciye ücretsiz yemek desteği

Muğla’da 28 bin 53 öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Bakanlığın sağladığı imkanlarla, il genelinde farklı eğitim kademelerinde ve okul türlerinde bulunan 28.053 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir.

Anaokulu, taşımalı ve özel eğitim öğrencileri ile okul yurtlarında kalan öğrenciler yemek hizmetinden yararlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, gazetecilere verdiği demeçte, öncelikli hedeflerinin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak olduğunu söyledi.

Yemeklerin her gün hijyenik ve güvenilir bir ortamda özenle hazırlandığını belirten Çay, “Sürdürülebilir bir gelecek için Bakanlığımızca eğitimde fırsat eşitliğine öncelik veriliyor ve bu kapsamda eğitimin her kademesindeki öğrencilerimize destek verilmeye devam ediliyor. sosyal politikalar tarafından.” söz konusu.

2022-2023 eğitim öğretim yılında il genelinde 1 milyon 517 bin 360 ders kitabı, 908 bin 561 yardımcı kaynak kitap ve 178 bin 368 çalışma kitabının öğrencilere ücretsiz olarak verildiğini hatırlatan Çay, burs imkanından 3 bin 146 öğrencinin yararlandığını söyledi. 28 bin 53 öğrenci ise burs imkanından yararlandı. Ayrıca ücretsiz yemeklerden hoşlandığını da kaydetti.

Çay, Bakanlığın amaçları doğrultusunda 2023 yılında okul öncesi eğitime ağırlık vererek ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısını artıracaklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu