Haber

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan: Geçmişteki hatalar ciddi maliyetlere neden oldu

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, “Geçen sezon maalesef bazı hatalar içeren yönetim tarzı bugün ciddi maliyetlere neden oldu. Ne yüksek transfer bedelleriyle oyuncu alacağız, ne de aldığımız oyunculara geçmişte olduğu gibi astronomik maaşlar ödeyeceğiz. Dün ödedik, bugün de bedelini ödüyoruz.”

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, kulüp dergisinin 209. sayısında açıklamalarda bulundu. Bordo-mavili kulübün 56’ncı kuruluş yıl dönümünü kutlayan Doğan, yaşanan ekonomik sıkıntıların önceki yönetimde yapılan hatalardan kaynaklandığını savundu.

Trabzon’un köklü bir futbol geçmişine sahip olduğunu belirten Doğan, “Kulübümüzün kuruluşunun 56. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutladık. Trabzonspor’un kuruluşundan bu yana 56 yıl geçmesine rağmen tarihimiz 1900’lü yıllara dayanıyor. Trabzon devam ediyor Dün olduğu gibi bugün de öğretmek ve liderlik etmek.” Ortaya koyduğumuz bu irade ve güçlü iddia, 1967 yılında Trabzonspor’u kurarak, 1976 yılında Anadolu’ya şampiyonluğu getiren ilk kulüp olmamızla taçlandı” dedi.

“HATALAR İÇEREN YÖNETİM TARZI CİDDİ MALİYETLERE YOL AÇTI”

Trabzonspor’un geçmişten günümüze örnek ve lider olma değeri taşıdığını belirten Doğan, kulüp tarihinde yeri ve iz sahibi olanlardan aldıkları güveni sorumlu bir şekilde taşıyacaklarını belirtti. Sürdürülebilir başarı için ekonomik yapının önemli olduğunu kaydeden Doğan, “Her sezon takımı yeniden kurmak ekonominize büyük zarar verirken, sahada da başarısız olabilirsiniz. Maalesef geçen sezon bazı hatalar içeren yönetim tarzı ciddi sonuçlara yol açtı. Maliyet bugün. Bunu ortadan kaldırmak ya da bir an önce ortadan kaldırmak talihsizliktir.” “Kolay değil” dedi.

“1.4 MİLYAR TL ÖDEDİK, BORCUMUZ 1 TL AZALMADI”

Başkan Doğan, iktidara geldikleri günden bu yana borç ödediklerini belirterek, “İktidara geldiğimiz günden bu yana 1,4 milyar TL ödeme yaptık. Bu ödemeye rağmen borcumuz bir türlü azalmadı.” 1 lira. Dövizdeki ve faizlerdeki artışlar tüm kulüpleri olduğu gibi bizi de olumsuz etkiliyor. “Bundan kurtulmanın yolu takımımızın maaş bütçesini, oyuncu satışlarını ve sponsorluklarını dengelemekten geçiyor. Maaş bütçesini dengelemek için hamleler yapsak da bazı oyuncularla yaşadığımız mağduriyet hala devam ediyor. Yabancı sayısının fazla olması nedeniyle göndermeden oyuncu alamıyoruz. Süreç zorlu ama çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“BEDELİNİ ÖDÜYORUZ”

Başkan Doğan, kulübün ekonomisini geliştirmek adına maliyetli transferler yapmamaya kararlı olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Camiamız şunu bilmelidir ki, geçmişte olduğu gibi ne yüksek transfer bedelleriyle oyuncu alacağız, ne de aldığımız oyunculara astronomik maaşlar ödemeyeceğiz. Dün ödedik, bugün de bedelini ödüyoruz. ‘Dengeli’ ve dengeli bir şekilde ilerleyeceğiz. Gelecekte aynı bedeli ödememek için ‘seviye’ anlayışındayız. Bu konuda kesinlikle kararlıyız. Grubumuzun yeniden yapılanması kapsamında “Transferleri yapacağız. Orta vadede hem altyapımızın hem de A Takımı’nın daima üreteceği, rekabet edeceği ve başarıya ulaşacağı bir yapıya ulaşacağımıza inanıyorum. Bana da inanın.”

Stadyum için yapılan isim sponsorluğu anlaşmasının hedeflere ulaşmada itici güç olacağını belirten Doğan, yeni sponsorluk anlaşmaları üzerinde de çalıştıklarını duyurdu.

“TAKIMINI SAKLA”

Taraftarlardan destek isteyen Doğan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Her yeni sezon yeni bir umut demektir. Sizlerden ricam takımınıza destek olmanız ve kulübünüze sahip çıkmanızdır. Her türlü zorluğun üstesinden birlikte gelebileceğimizi defalarca gösterdik. Bugünler de o günler. Hem forma hem de kombin alarak desteklerinizi bekliyorum.”

armutluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu