Ekonomi

Warren Buffett, biri hariç portföyünde değişiklik yapacağını duyurdu

Investing.com – Warren Buffett her çeyrekte şirketin yatırım hareketlerini açıkladı. Berkshire Hathaway üçüncü çeyrekte ( BRKa) milyarlarca doları nakde çevirerek çeşitli ABD şirketlerindeki varlıklarını azalttı.

Berkshire’ın nakit pozisyonu, nakit ve Hazine portföyüne olan artan ilginin yanı sıra sahip olduğu yüzlerce işletmeden elde edilen sağlam faaliyet kazançlarının etkisiyle Eylül ayı sonunda 157 milyar dolara yükseldi.

Finans ZamanlarıBu satışlar, Berkshire’ın halka açık hisse senetlerinin net satışını geçen yıl yaklaşık 40 milyar dolara çıkardı; çünkü Buffett, şimdi %5’ten fazla getiri sağlayan kısa vadeli Hazine tahvillerinde daha fazla değer görüyor.

Şirket, yaklaşık 850 milyon dolarlık bir yatırım olan General Motors’a yatırım yapıyor. GM) kalan hissesini sattı.

UPS’te ( GÜÇ KAYNAĞI) sırasıyla HP’deki 59.400 hisselik küçük bir hisseden ( HPQ) %15 ve şeritiçinde ( CVX) hissesini %10 oranında azalttı.

Berkshire ayrıca Johnson & Johnson’ın da sahibidir (ikinci çeyreğin sonunda her biri yaklaşık 50 milyon dolar değerindeydi). JNJ) ve Procter & Gamble’da ( PG ) ayrıca pozisyonlarını da elden çıkardı. Öte yandan Amazon ( AMZN), Markel ( MKL), GlobeLife ( GL) ve Activision Blizzard ( ATVI) ayrıca diğer şirketlerdeki hisselerini de sattı.

Ancak şirketin açıklamadığı bir şey var. Warren Buffett, raporda en az bir hisse senedini dışarıda bıraktığını ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’ndan (SEC) bilinmeyen bir muamele istediğini söyledi.

Bu Buffet’ın elini ilk çekmesi değil. Finans ZamanlarıBelirtilene göre Berkshire, büyük bir yatırım yaparken zaman zaman bu tür taleplerde bulunuyordu.

—-

Piyasada neler oluyor, bu hisseyi almalı mıyım, hangi hisseleri almalıyım? Değişken bir ortamda portföyünüzü etkileyebilecek piyasa hakkında en doğru bilgiye sahip olmak çok değerli. Profesyonel aracımız InvestingPro bu konuda size yardımcı olabilir.

InvestingPro ile piyasa bilgilerine ve hisse senetlerini etkileyebilecek olumlu ve olumsuz faktörlere ilişkin ilk elden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Black Friday fırsatından hemen yararlanın!


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu