Ekonomi

Waste Connections, Secure Energy varlıklarını satın aldı

TORONTO – Waste Connections, Inc. (TSX/NYSE: WCN), Secure Energy Services Inc. (TSX: SES), Batı Kanada’daki enerji atık işleme ve bertaraf tesislerinin satın alımını tamamladı. 1,075 milyar Kanada Doları (1 Kanada Doları=1,34 ABD Doları) değerindeki işlem, 30 mülkten oluşan çeşitlendirilmiş bir portföyü içeriyor ve 30 Ocak 2024’te Kanada Rekabet Bürosu’nun onayının ardından resmi olarak kapatıldı.

Şu anda, Waste Connections’ın yan kuruluşu olan R360 Environmental Solutions Canada Inc., satın alınan tesisler arasında 18 arıtma, geri kazanım ve bertaraf tesisi; altı organize depolama alanı; Dört adet tuzlu su bertaraf enjeksiyon kuyusu ve iki adet bertaraf mağarasından oluşur. Bu varlıklar, Secure’un 2021’de Tervita Corporation ile birleşmesinin ardından Kanada Rekabet Mahkemesi tarafından emredilen zorunlu elden çıkarma işlemlerinin parçasıydı.

Kanada’nın değerli petrol ve gaz havzalarında stratejik bir konuma sahip olan tesisler, ağırlıklı olarak üretim odaklı geniş bir müşteri kitlesine hizmet vermektedir. Waste Connections, bu satın almanın, tesislerin imha odaklı faaliyetleriyle 2024 yılında marj büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunacağını öngörüyor. Yeni satın alınan bu varlıklardan elde edilecek gelirin yıllık 300 milyon Kanada doları civarında olacağı tahmin ediliyor.

Atık Bağlantıları Lideri ve CEO’su Ronald J. Mittelstaedt, atık operasyonlarını Kanada’ya genişletmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi ve eski Secure çalışanlarını gruplarına katılmaya davet etti.

Waste Connections, toplama, aktarma ve bertarafın yanı sıra geri dönüşüm ve yenilenebilir yakıt üretimi yoluyla kaynak geri kazanımı da dahil olmak üzere bir dizi tehlikesiz atık hizmeti sunmasıyla biliniyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da milyonlarca müşteriye hizmet veren şirket, aynı zamanda tehlikesiz petrol sahası atık arıtma ve intermodal hizmetler de sağlıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Waste Connections, Inc. (TSX/NYSE: WCN) tarafından stratejik olarak satın alınmasının ardından, şirketin mali ölçümleri ve piyasa performansı yatırımcılar için değerli bilgiler sağlıyor. 40,75 milyar ABD doları piyasa değerine sahip Waste Connections, 48,9 F/K oranıyla prim yaşıyor ve pazarın yüksek beklentilerini yansıtıyor. Şirketin F/K oranı, 2023 yılı 1. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %12,76 gibi önemli bir gelir artışına rağmen, varlık açısından dikkat çeken yakın dönem kâr artışına kıyasla yüksek bir kâr katsayısı ile faaliyet gösterdiğini gösteriyor. odaklı yatırımcılar. Bu da alınması gereken bir nokta olabilir.

InvestingPro Tips, Waste Connections’ın üst üste 8 yıl boyunca temettüsünü artırarak hissedarlara değer kazandırma konusundaki kararlılığını gösterdiğini belirtiyor. Ayrıca şirket, son üç ayda toplam getiride %19,92’lik fiyatla güçlü getiri elde etti; bu da kısa vadeli yatırımcı duyarlılığının olumlu olduğunu gösteriyor. Şirketin orta düzeyde bir borçla faaliyet göstermesine karşın, kısa vadeli yükümlülüklerin likit varlıkları aştığını ve bunun da likidite yönetimi açısından risk unsuru olabileceğini belirtmekte fayda var.

Daha derinlemesine analiz arayanlar için InvestingPro, Atık Bağlantıları hakkında abonelik yoluyla edinilebilecek ek ipuçları sunmaktadır. InvestingPro aboneliği şimdi %50’ye varan indirimle özel bir Yeni Yıl indiriminde. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim SFY241 Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz. Şirketin mali durumu ve piyasa performansı hakkında daha derin bilgiler sağlayan Atık Bağlantıları için 13 ek InvestingPro İpucu bulunmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu