Haber

6 Masa’nın buluşmasına Meral Akşener’in geldiği an!

GÜZEL Parti lideri geçen Cuma Meral Akşener

AKŞENER YENİ TEKLİF VERDİ

Akşener’in masaya yatırılmasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşmek üzere İYİ Parti Genel Merkezi’ne geldi. Her iki lider de açıklamalarıyla genel merkezden ayrılırken, ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşat Zengin, Akşener’e yeni bir teklifte bulunduğunu açıkladı. Zorlu, “Akşener, 13. Cumhurbaşkanı’nın iki Başkan Yardımcısı seçilmesi için başkanlarımızın önerilerini iletmiştir. Bunu Sayın Kılıçdaroğlu’na iletecektir. Müzakere süreci devam edecektir.” söz konusu.

TOPLANTIYA KATILMAYA KARAR VERDİ

Yaşanan gelişmelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Akşener’in bugün saat 14.00’te yapılması planlanan ancak müzakereler nedeniyle 16.00’a ertelenen toplantıya katılacağı açıklandı. Zorlu, “Az önce yaptığımız açıklamada Genel Liderimizin milletimizin istek ve arzusu doğrultusunda başından beri emeğinin bir gereği olarak teklif getirdiğini ifade ettim. İki değerli büyükşehir belediye başkanımız hakkında. icracı ve yetkili Genel Başkan Yardımcıları olmak… Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu toplantı yaptı.Şu anda Genel Liderimiz prestijiyle Saadet’te yapılacak olan Millet İttifakı toplantısına katılma kararı aldı. Parti Genel Merkezi yakında.” ifadeleri kullandı.

AKŞENER, KARAMOLLAOĞLU TARAFINDAN KARŞILANDI

Akşener, toplantının yapılacağı Saadet Partisi Genel Merkezi’ne saat 15.50’de geldi. Saadet lideri Temel Karamollaoğlu tarafından kapıda karşılanan Akşener, alkışlar ve sloganlar eşliğinde toplantıya katılmak üzere binaya girdi.

yakakent-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu