Haber

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde düşen askeri helikopterde 5 piyadenin öldüğü açıklandı.

ABD Donanması’ndan yapılan yazılı açıklamada, dağlık bölgeye düştüğü belirtilen helikopterdeki 5 askerin hayatını kaybettiği doğrulandı.

Açıklamada, “Askerlik hizmetinin doğasında olan riskleri anlasak da herhangi bir can kaybı her zaman zordur5 askerin cenazesine ulaşma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Bakan Joe BidenBeyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, 5 denizcinin ailelerine başsağlığı diledi ve helikopter kazasına ilişkin soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Donanmadan dün yapılan açıklamada, uçağın Las Vegas yakınlarındaki Creech Hava Kuvvetleri üssünden 5 denizciyle birlikte havalandığı belirtildi. CH-53E Büyük Aygırtipi helikopterin bir gece önce gelmesi gerekiyordu Miramar Deniz Piyadeleri Hava İstasyonuUlaşamadığı belirtildi.

İçinde 5 denizcinin bulunduğu ABD’nin Kaliforniya eyaletinde havalanan askeri helikopterden haber olmadığı belirtildi. ABD Deniz Kuvvetleri’nden yapılan yazılı açıklamada, California arama kurtarma gruplarının, içinde 5 denizcinin bulunduğu kayıp helikopteri aradığı bildirildi.

Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, daha sonra helikopterin San Diego şehir merkezinin yaklaşık 56 kilometre doğusunda dağlık bir alana düştüğünün belirlendiği açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu