Ekonomi

CW Enerji Kütahya’da bir şirkete güneş enerjisi santrali kurdu

CW Power, Kütahya’da faaliyet gösteren bir şirketin çatısına 5069,59 kilovat (kWp) gücünde güneş enerjisi santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre şirket, GES ile yılda yaklaşık 2 milyon 957 bin 535 kilogram karbon salınımını önleyecek ve yaklaşık 446 ağacı kurtaracak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Power İcra Kurulu Başkanı (CEO) Volkan Yılmaz, şirketlerin güneş enerjisinin avantajlarından daha fazla yararlanmaya başladığını belirterek, “Türkiye’nin farklı il ve ilçelerindeki fabrikaların çatılarını donatmaya devam ediyoruz. iş birliği çerçevesinde şirketin çatısına 5069,59 kwp GES kurulumunu tamamladık.” terimini kullandı.

Artan nüfus ve gelişen sanayi ile birlikte dünyada güce olan ihtiyacın artarak devam ettiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

“Yenilenebilir saf enerji üretiminin ve kullanımının yaygınlaştırılması, gelecek nesillerin daha temiz bir dünyada yaşaması için çok değerlidir. Çünkü saf enerji kullanımının artması, gelecek nesillerin daha yaşanabilir bir dünyaya sahip olacağı anlamına gelmektedir. Yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisi, dünyanın doğal dengesine zarar vermeyen, çevre ile uyumlu üretilebilen sistemlerden biridir ve yenilenebilir enerji kaynakları arasında popülaritesi her geçen gün artmaktadır. güç kaynakları.”

haber-ispir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu