Haber

Dockers®, Deprem Bölgesindeki Herkes İçin Temiz Suyu Erişilebilir Hale Getirmek İçin İşbirliği Yapıyor

Dockers® ile güçlerini birleştiren Waves for Water’ın deprem bölgesindeki temiz su ihtiyacını karşılamak için başlattığı proje kapsamında ulaşılan depremzede sayısı 17 bine ulaştı.

İnsanları ve gezegeni koruma çabalarıyla adından söz ettiren Dockers®, temiz suya ulaşmakta zorluk çeken toplulukları hedef alan bir dizi girişimi mümkün kılacak bir proje için Waves for Water ile gündeme geldi. Waves for Water ve Dockers®, Şubat ayında 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası bölgenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan temiz su ihtiyacını karşılamak için en başından beri ön saflarda yer aldı. Büyük felaketin ardından harekete geçen ve Türkiye’ye gelen Waves for Water’ın bir kolu olan Clean Water Corps grupları, Hatay ve çevre köylerde depremzedeler için yardım faaliyetlerine başladı ve World Central Kitchen gibi kar amacı gütmeyen uluslararası kuruluşlarla ortaklıklar kurdu. ve yerel yönetimler ve liderler. .

Kirli suları içilebilir hale getiren filtrelerin montajı, dağıtımı ve eğitimi konusunda çalışmalar yapan Waves for Water grubu; Kurduğu iştirakler ile ilk etapta 150, ikinci etapta 200 adet olmak üzere toplam 350 adet filtre dağıtımı gerçekleştirmiştir. Bölgede çalışmalarına hız kesmeden devam eden grubun ihtiyaç sahipleri ile buluşturduğu filtre sayısı 680 olup, bu sayının önümüzdeki aylarda 800’e çıkarılması planlanıyor. Bugüne kadar kendi imkanlarıyla su filtrasyonu yapan kişi sayısı 17.000’e ulaşmıştır.

 

Waves for Water’dan Jon Rose, proje hakkında şu sözleri kullandı;

“Depremden ilk ve en çok etkilenen bölge, bölgenin su kaynaklarıdır. Depremde su boruları patlar, kuyular kirlenir, temiz suya ulaşmak zorlaşır. Waves For Water olarak geliştirdiğimiz su filtreleme sistemi ile bölge insanının suyunu kaynatmadan güvenle içmesine yardımcı olan Dockers ve bölgedeki destekçilerimize teşekkür ederiz.”

Waves for Water ekibine sahada eşlik eden Dockers® marka elçilerinden Surfer Deniz Toprak, devam eden çalışmalarla ilgili olarak; “Dockers olarak 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından harekete geçme kararı aldık ve dünyada temiz suya ulaşmak denilince akla gelen ilk girişimlerden biri olan Waves For Water ile güçlerimizi birleştirdik. Böyle bir projede yer alarak binlerce hayata dokunduğum için çok mutluyum. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.” konuştu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberrefahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu