Haber

İstanbul’da Sıcak Hava: Su, Dondurma ve Klima Bayileri Yoğun Çalıştı

İstanbul’da artan sıcaklık ve yüksek nem nedeniyle su, dondurma ve klima satıcıları yoğun mesai yaptı.

Kentte mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık bugün etkisini daha da artırdı.

Sıcak hava dalgasına bağlı olarak mevsim normallerinin 7 ila 9 derece üzerinde seyreden sıcaklık bazı yerlerde 37 dereceyi aşarken, sıcaklık 40 derecenin üzerinde hissedildi.

Yüksek sıcaklıklarda dışarı çıkmayı tercih eden vatandaşlar, soğuk su ve dondurma satan iş yerlerinde yoğunlaştı.

Üsküdar’da bir büfede çalışan Adem Helvacıoğlu, su satışlarında artış olduğunu belirterek, “Maalesef yetiştiremiyoruz. Hava çok sıcak. Genelde 11:00-16 arası çok su satıyoruz: 00.” söz konusu.

İstanbul’da sıcaklığın normalin üzerinde olduğuna dikkat çeken büfe çalışanı Selçuk Gün, su satışına yetişemediklerini söyledi.

Bazı müşterilerle suyun soğuk olması nedeniyle tartıştıklarını söyleyen Gün, “İnsanlardan ‘Soğusun, soğusun, içine buz olsun’ gibi tepkiler alıyoruz. Ama biz de ayak uyduramıyoruz. “Bizi hiç anlayın. Hava çok sıcak. Zaten burada yanıyoruz. Akşam. Akşam 7’ye kadar sudan başka bir şey satamıyoruz artık.” dedi.

Dondurmacı Sefa Meşe de akşamları dondurma satışlarının iyi olduğunu belirterek, “Genelde akşam havalar biraz serinlediğinde bir tıkırtı oluyor. İnsanlar bu saatlerde dışarı pek çıkmıyor. gün dedi.

Osman Özakkaya ise artan sıcaklıkların dondurma satışlarını önemli ölçüde etkilediğini vurgulayarak, saat 18.00’den sonra ciddi kuyruklar oluştuğunu söyledi.

“Klima stoklarımız yetmiyor”

Klima satıcısı Neslihan Ertuğrul, şu an satışlarının çok yüksek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olduğu için şu anda insanlardan çok fazla talep var. Talepleri karşılayamıyoruz. Klima stoklarımız yetişemiyor. İnsanlardan çok fazla talep var. Tabii ki taleplere yetişemiyoruz. Kışın da satışlarımız oluyor tabi ki ama bu sene havalar çok sıcak olduğu için talep çok fazla.Yeterince almaya çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu