Teknoloji

Dolmabahçe’de düzenlenen kritik güvenlik zirvesi sona erdi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Milli İstihbarat Teşkilatı Lideri İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanlığı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Başkan Akif Çağatay Kılıç.Katıldığı toplantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanBaşkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, sınır ötesi Operasyonlar ve bundan sonra atılacak adımlar konuşuldu. Bölgedeki son durum, mevcut operasyonlar ve bundan sonra atılacak adımlar tartışıldıToplantıda ilgili bakanlar Başkana brifing verdi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada konuya ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin, terör örgütü PKK/YPG/KCK ve destekçilerine karşı, bekasına yönelik tehditleri kaynağında önleme ve yok etme stratejisi çerçevesinde kararlılık ve kararlılıkla mücadelesini sürdürdüğünü açıkça belirtiyoruz. Bu çabamız devam edecektir. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar Irak ve Suriye devam edecek.” Türkiye’deki terör bataklığı tamamen kuruyana kadar devam edecek. Sınırlarımız içerisinde yok olma noktasına gelen bölücü terör örgütü, başarılı sınır ötesi operasyonlarımız sonucunda çok ağır kayıplar verdi. Terör örgütünün Suriye ve Irak’ta köşeye sıkıştırılmasıyla birlikte örgütün güçlendirilmesi ve canlandırılması çabaları da hız kazandı. Sınırlarımız dışında görev yapan askerlerimize yönelik son dönemde artan terör eylemleri, örgütü şişmanlatma senaryolarının sinsi bir parçasıdır.

Türkiye, güney sınırlarında hiçbir bahane ve gerekçeyle bir “terör” örgütünün kurulmasına izin vermeyecektir. Hukuki savunma hakkımız ve ikili anlaşmalar çerçevesinde nerede terör tehdidi, kamp, ​​barınak, oluşum veya küme varsa arkasında kim olursa olsun kalıcı olarak yok edilmesi temel önceliğimizdir. Türkiye düşmanlarının taşeronu olan bölücü alçaklar döktükleri her damla kanın hesabını verecektir ve verecektir. “Hem Türkiye Yüzyılı hedefimizi engellemek için kurulan tuzaklarda rol oynayanları, hem de ipleri elinde tutanları hayal kırıklığına uğratmaya kararlıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu