Haber

İletişim Başkanı Altun’dan terörle mücadele paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Her zaman olduğu gibi şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık.” sözlerini kullandı.

İletişim Lideri Altun, paylaşımında şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan:

▪ Şehitlerimizin kanını her zaman olduğu gibi yerde bırakmadık. Sadece son 5 günde Suriye ve Irak’ta terör unsurlarına yönelik düzenlediğimiz hava operasyonları sonucunda 114 hedef vuruldu, 78 terörist etkisiz hale getirildi.

▪ Milli İstihbarat Teşkilatımız 12 Ocak’tan bu yana terör örgütüyle bağlantılı toplam 60 kritik altyapı ve mühimmat tesisini imha etti. Polis ve Jandarma birimlerimizin operasyonlarında yılbaşından bu yana terörle bağlantılı 465 kişi gözaltına alındı.

▪ Türkiye’nin bir süredir kararlılıkla uyguladığı terörü kaynağında bitirme stratejisi, en çok bölgemizde “terörizm” kurmayı planlayanları rahatsız etti. Bu rahatsızlık farklı yol ve yöntemlerle defalarca dile getirildi.

▪ Hazımsızlık kelimesi;

– Bazen aparatlarını ülkemizde devreye sokarak,

– Bazen ülkemizi işgalci olmakla suçlamak,

– Bazen uluslararası alanda bize baskı yapmaya çalışıyorlar,

– Bazen sosyal medyada yanlış bilgiler yayarak,

– Bazen tetik bekçiliği yaptıkları basın ve yayın organlarını kullanarak,

– Bazen doğrudan bize zarar vermeyi amaçlayan hain terör eylemlerine destek verilerek yapılmıştır.

▪ Türkiye bölücü liderleri kendilerini güvende hissettikleri her yerde yok ederken, ülkemizi engelleme girişimleri de daha da arttı.

▪ Bölücü terör örgütü PKK’ya silah, mühimmat, eğitim ve himaye sağlayarak güçlendirme çabaları hız kazandı.

▪ Ülkemizin Suriye ve Irak’ta gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonlar sayesinde amacına ulaşamayan bu çabaların halen ısrarla ve inatla sürdürüldüğünü çok iyi biliyoruz.

▪ Bazıları anlamasa da sınır ötesi operasyonlarımızla sadece güney sınırlarımızın huzur ve güvenliğini garanti altına almakla kalmadık.

▪ Bu operasyonlarla ülkemizin terör koridoruyla kuşatılması senaryolarını da yerle bir ettik.

▪ Sınır ötesi operasyonlarımız, Türkiye’yi sistemsiz bir göç dalgasıyla iç kargaşaya sürüklemeyi amaçlayan komploları da boşa çıkardı.

▪ Sınırlarımızın ötesindeki askeri varlığımız, hem vatanımızın güvenliği hem de vatandaşlarımızın huzur ve refahı açısından hayati önem taşımaktadır. “Bundan asla geri dönüş olamaz.” Şu ifadelere yer verdi:

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu