Haber

Kemalpaşa Belediyesi’ne 6 Yeni Araç

Kemalpaşa Belediyesi tarafından satın alınan 5 araç ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen 1 araç hizmet alanlarında kullanılmak üzere ilçeye kazandırıldı

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere filosuna 3 Zabıta Aracı, 1 Asfalt Serim Aracı, 1 Ambulans, 1 Manisiz Ulaşım Aracı kazandıran belediye, 127 adet etkin araç sayısına ulaştı. Her yıl çeşitli hizmet alanlarına yönelik yeni araç alımları gerçekleştirilerek hizmetlerin aksamasının önüne geçilirken, atıl durumda olan yahut kullanılmayan araçlar yenilenerek yahut çeşitli eklemeler ile dönüştürülerek kullanıma sokuluyor.

‘’ARAÇ KİRALAMA ORANINI 30 AZALTTIK’’

2019 yılından itibaren araç kiralama yerine, satın alma anlayışını benimsediklerini söz eden Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı, ‘’ Misyona geldiğimiz devirde yüklü olarak araç kiralama anlayışı ile oluşan önemli maddi yükü ortadan kaldırmak gayesiyle, gereksinimler doğrultusunda araç satın alma süreçleri gerçekleştiriyoruz. Belediyemize kazandırdığımız araçlar halkımıza uzun yıllar hizmet edeceği üzere bu müddet zarfında kıymetli bir ekonomik masrafı de ortadan kaldırmış olacak. Bugün prestiji ile 3 yıllık süreçte araç kiralama sayımızı 30 oranında azaltmış durumdayız. Yeni alınan araçlarımızın ilçemize güzel olmasını diliyorum’’ dedi.

‘’15 ADET SIFIR ARAÇ KAZANDIRDIK’’

Araç filosunu daima olarak genişlettiklerini belirten Lider Karakayalı, ‘’ Şuan sahada aktif kullandığımız 127 adet aracımız mevcut. Bunlardan 60 civarında kiralama yöntemiyle kullanılan araç söz konusuydu, bu sayıyı 40 civarına düşürmüş durumdayız. Son dönemde satın alma veya çeşitli kurumlarda hibe yoluyla belediyemize 15 adet sıfır araç kazandırdık. Kullanımda olmayan 5 aracımızı da modernize ederek halkımızın hizmetine sunduk’’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu