Haber

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Filistin’e Yardım Gönderme Kararı Aldı

İstanbul’da bir araya gelen Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Filistin’e insani yardım malzemesi gönderilmesi kararı aldı. Toplantıya katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, İsrail’in acilen bu zulme son vermesi gerektiğini, mazlumların bu savaştan kurtarılarak özgürleştirilmesinin şart olduğunu vurguladı. Yüce, “Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bu hain saldırıları en güçlü şekilde kınıyoruz.”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Ümraniye Belediyesi’nin konut mülkiyetinde toplandı. Toplantıya Türk Dünyası Belediyeler Birliği Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlık ederken, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Şanlı, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile Azerbaycan, Kıbrıs, Lübnan, Özbekistan, Moldova, Moğolistan, Kırgızistan, Arnavutluk’tan birlik başkanları katıldı. Toplantıya çok sayıda ilçe belediye başkanı katıldı.

Yönetim Kurulu toplantısında birçok gündem maddesi karara bağlanırken, tüm üyeler devam eden savaşa ilişkin düşüncelerini paylaştı. Savaştan ziyade barıştan yana olan tüm kurul üyeleri, miktarı daha sonra belirlenecek olan Filistin’e insani yardım gönderilmesine karar verdi. Toplantıda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, “Bugün bizim için onurlu ve gururlu bir gün. Bugün Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin kuruluşunun 20. yılı ama yüreğimiz yaralı, yüreğimiz kanıyor.” Bu hain saldırılar dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir.” “En güçlü şekilde kınıyoruz. İsrail zulmünün bir an önce son bulmasını, zulmün sona ermesinden sonra mazlumların kurtuluşa ve özgürlüğe kavuşmasını temenni ediyorum” dedi. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu